Forbes
Microsoft

Inteligentná
kancelária

Ako si zariadiť kanceláriu a čo v nej zmeniť, aby fungovala tak, ako chcete. Návody, tipy a rady v špeciáli Forbes a Microsoft.

Gadgety

Digitálny flipchart

Ako dopadne zápis z vašej porady, keď si ho napíšete na papierový flipchart? Buď ho musí prepísať asistent/asistentka všetkým do e-mailu alebo si niekto papiere vyfotí na mobil a všetkým ich rozošle alebo sa papiere vytrhnú a ... skončia ktovie kde. Ani jeden variant nie je úplne elegantný, ale je tu alternatíva: digitálny flipchart. Dosku digitálneho flipchartu snímajú štyri senzorové kamery, takže všetko, čo na neho píšete (či mažete), sa vám automaticky prekresľuje do pripojených zariadení a ponúka možnosť všetko jednoducho zdieľať. Viac sa môžete dočítať v tomto článku: http://www.forbes.cz/konec-papiru-na-poradach-prichazi-digitalni-flipchart-a-digitalni-stul/

Múdry múr

Vyzerá to ako normálna biela stena, ktorými sú vymaľované kancelárie po celej krajine. Lenže tento múr je múdry. Môžete na neho písať špeciálnom fixkou a potom nápisy zase zmazať. Všetky steny tak môžu v podstate fungovať ako jedna veľká tabuľa. Ale nielen steny - náter sa dá aplikovať aj na stoly alebo dvere a vedzte, že dva metre štvorcové vyjdú zhruba na tritisíc korún. Múdry múr je užitočná vychytávka pre malé firmy aj veľké korporácie. Len pozor na používanie správnej fixky - liehový fix vám na chytrej stene zostane.

Ako funguje múdry múr, sa môžete pozrieť v tomto videu:

 

Stôl na stojáka

Stoly na stojáka nájdete vo veľa kanceláriach v Silicon Valley. Komu by sa totiž chcelo celý deň sedieť? Občas je potrebné sa pretiahnuť a narovnať si chrbát. Jednoducho stojíte, nastavíte si výšku stola na vami preferovanú úroveň a pracujete. V centrále Facebooku dotiahli tento koncept ešte o krok ďalej. Môžete si svoj laptop dať na dosku stola, pod ktorým je bežecký pás - v šprinte asi veľa práce neurobíte, stačí ísť pokojným tempom a pritom pracovať.

Virtuálna klávesnica

Píšte kdekoľvek, respektíve na čomkoľvek. Nájdite si akýkoľvek rovný povrch, pripojte sa pomocou bluetooth a tento projektor vám zobrazí klávesnicu, na ktorej môžete písať. Stále častejšie sa podobné projektory využívajú aj k zobrazenie dotykových displejov na akúkoľvek stenu. Budúcnosť je tu.

+

Tip Microsoftu: Surface Hub

Surface Hub je unikátne zariadenie s veľkou obrazovkou (55” a 84”) určené pre prirodzenú interakciu tímov a pre tímovú spoluprácu. Surface Hub je vlastne veľká obrazovka poháňaná operačným systémom Windows 10, s integrovanými nástrojmi na spoluprácu, ako je napr. Skype pre firmy a aplikáciou OneNote. Je vybavený inteligentnými kamerami, mikrofónmi a senzormi a samozrejmosťou je dotyková obrazovka s aktuálne najrýchlejšou odozvou na dotyk, na ktorú je možné písať a kresliť buď prstami, alebo špeciálnym perom. Funguje ako interaktívna tabuľa, nástroj na video konferencie, zdieľanie rôzneho typu obsahu (videa, obrázky, tabuľky, dokumenty), ktoré môže upravovať viacero ľudí súčasne buď priamo z prostredia Surface Hub alebo z iných vzdialene pripojených zariadení. Obsah je možné okamžite zdieľať v aktuálnej podobe. Surface Hub tak predstavuje novú dimenziu spolupráce a odstraňuje tradičné prekážky pre efektívne porady – v jednej miestnosti, aj na diaľku.