Forbes
Microsoft

Inteligentná
kancelária

Ako si zariadiť kanceláriu a čo v nej zmeniť, aby fungovala tak, ako chcete. Návody, tipy a rady v špeciáli Forbes a Microsoft.

Tipy a triky

Ako si uľahčiť život v kancelárii

 

1. Počúvajte zvuky

Patríte k ľuďom, ktorí sa nedokážu sústrediť v tichu, ale hudba zo slúchadiel je pre ne tiež neprijateľná? Tak potrebujete Noisli http://www.noisli.com/.

Na tomto webe si zložíte zvukovú kulisu, ktorá vám vyhovuje. Trebárs jazdu vlakom uprostred poriadnej búrky. Alebo si z prednastavených vyberte zvuky pre lepší relax alebo zvýšenie produktivity. Znie to celé divne, ale funguje to.

2. Umravnite káble

Toto sú hneď dva tipy v jednom.

Polepte si káble

Keď musíte mať káble, tak si ich označte. Nielenže spoznáte, ktorý je od akého zariadenia, ale zvládnu to aj ostatní, takže vám nikto nevytiahne monitor zo zásuvky.

Potrebujete mať koncovku kábla stále po ruke? Pripnite si ju klipsňou.

3. Vstupná karta v telefóne

Nie je nič otravnejšieho ako každé ráno loviť kartu k otvoreniu dverí v taške alebo kabelke. A čo potom, keď si ju zabudnete a musíte vrátnikovi či ochranke vysvetľovať, že tu už 5 rokov pracujete. Pritom nie je nič jednoduchšie, ako ju mať stále pri sebe - v obale svojho telefónu.

4. Ako stará je táto káva

Horšia ako nechutná káva je včerajšia nechutná káva. Ak používate spoločný kávovar, v ktorom má byť stále čerstvo uvarená káva, dajte ostatným vedieť, kedy ste ju uvarili. Stačí dať dva tégliky do seba a máte jednoduchý nástroj.

5. Repráky

Vyzerajú fakt veľmi čudne, tiež sú vyrobené z dvoch téglikov a jedného kusa od papierových utierok, ale napodiv skutočne fungujú. Skúsili sme to na vlastnej koži. Ak akútne potrebujete repráky pre svoj mobil, urobte si ich.

6. Podržmobil

Rôznych stojančekov na telefóny z drôtov, kelímkov a podobných nápadov nájdete na webe stovky. Na tomto je skvelé, že kombinuje klipsne a hlavne konečne našiel využitie pre vizitky!

7. Zaveste si slúchadlá

Klipsne sú úplne všestranné a hodia sa ku všetkému. Keď nechcete mať slúchadlá na monitore, zaveste si ich takto.