Forbes
Microsoft

Inteligentná
kancelária

Ako si zariadiť kanceláriu a čo v nej zmeniť, aby fungovala tak, ako chcete. Návody, tipy a rady v špeciáli Forbes a Microsoft.

Vzťahy

Flirt je flirt, hovoríte si. Je aj nie je. Z najrôznejších prieskumov totiž vyplýva, že zapozeranie sa do kolegov, môže mať najrôznejšie a aj dosť závažné dôsledky. Od príjemných po veľmi zlé.

V práci sa zoznámili napríklad Barack a Michelle Obamovci. V Chicagu v právnickej firme prvá dáma svojmu budúcemu manželovi vtedy šéfovala. Podľa štúdie portálu CareerBuilder.com chodilo so svojím kolegom aspoň raz v živote 37% zamestnancov, podľa podobnej štúdie serveru Vault.com si románik v práci prežilo 51% ľudí.

Podľa ďalšej štúdie spoločnosti Harris Poll smeruje 30% románikov v práci k manželstvu. Čo sa nevery týka, tak 47% opýtaných potvrdilo, že ich kolega bol v priebehu svojho manželstva neverný, ale len 19% z nich potvrdilo, že podvádzali sami. To malo tiež vplyv na ich dlhodobé vzťahy. Až 23% ľudí sa vyjadrilo, že láska v práci ukončila manželstvo im alebo kolegom. Ďalších 14% potvrdilo, že mali kvôli milostnej afére problémy v práci.

Podľa spoločnosti Vault si 29% zamestnancov schôdzky v práci užívalo a 4% z nich boli dokonca pristihnutí pri sexe v kancelárii.

Nie je ale prekvapivé, že láska v práci má negatívny dosah aj na ľudí okolo. Napríklad 5% zamestnancov potvrdilo, že jeden z nich musel kvôli romániku s kolegom prácu opustiť. A 26% zase uviedlo, že ich poblúznenie ovplyvnilo vzťahy s kolegami, 25% sa zase cítilo nepohodlne kvôli svojim zamilovaným spolupracovníkom a 31% si myslí, že kolegu na základe romániku s ich nadriadenými povýšili.

Je zaujímavé, že napriek všetkým následkom, by si podľa Vault.com viac ako polovica ľudí svoj románik v práci zopakovala.