Forbes
Microsoft

Inteligentná
kancelária

Ako si zariadiť kanceláriu a čo v nej zmeniť, aby fungovala tak, ako chcete. Návody, tipy a rady v špeciáli Forbes a Microsoft.

Internet

25 + 1 - Užitočná webová stránka a služba, ktorú by ste mali poznať.

Bit.Ly - Čo keď chcete niekomu nadiktovať siahodlhú adresu? Skráťte ju.

Pocket - Našli ste zaujímavý článok a nemali ste čas ho čítať? Uložte si ho do Pocket. Článok dáte zdieľať, vyberiete Pocket a tým si ho uložíte. Navyše sa uložené články synchronizujú naprieč zariadeniami.

Whois - Potrebujete nájsť e-mail alebo dokonca mobil na majiteľa nejakej stránky? Vyhľadávaním na Whois môžete získať podrobnejšie kontaktné informácie.

Rapportive - Nástroj, ktorý vám pomôže s hľadaním e-mailu na niekoho, koho urgentne potrebujete. Vytvoríte nový e-mail s adresou, ktorú podľa vášho odhadu hľadaná osoba má. Rapportive preskúma web, aby našiel informáciu, ktorá sa k tejto e-mailovej adrese spája. Ak ste hádali správne, zobrazí LinkedIn hľadaného, ​​jeho Twitter a meno na Skype.

Pipl - Sám seba označuje za najúplnejšie vyhľadávací nástroj osôb na webe. Na rozdiel od veľkých vyhľadávačov skúma tzv. neviditeľný web, aby získal kontaktné informácie nedohľadateľné inde.

Ctrlq.org/screenshots/ - Uložte si obrázok akéhokoľvek webu.

Print what you like - Vytlačte si akýkoľvek web na jednej stránke a nie na tisícoch.

join.me - Zdieľajte pracovnú plochu počítača s kýmkoľvek, pokojne aj na tablete.

Surveymonkey - Urobte si vlastný dotazník či výskum medzi zákazníkmi, výstup dostanete v krásnych grafoch a tabuľkách.

BugMeNot - Chcete si len vyskúšať nejakú webovú službu, a nechce sa vám zase niekomu dávať svoj e-mail? Tu nájdete skoro ku každej službe nejaké funkčné mená a heslá na vyskúšanie.

TinEye - Obrátené vyhľadávanie obrázkov. Hodí sa napríklad k tomu, aby ste si overili, že rovnaký obrázok nepoužil na webe už úplne každý, alebo na to, aby ste si naopak overili, koľko ľudí si posiela vašu kampaň.

PicMonkey – online editor fotiek

Duolingo - Najlepšia cesta, ako sa konečne naučiť cudzí jazyk (angličtinu, nemčinu, španielčinu, francúzštinu, portugalčinu, taliančinu… ).

Codeacademy - A tu sa naučíte kódovať, základy programovania a všetko, čo potrebujete, aby ste mohli profesionálne vytvárať weby.

What is my ip - Zistite si vlastnú IP adresu.

Screenr - Vďaka tejto funkcii začnete nahrávať čokoľvek, čo sa deje na ploche vášho PC, a odkaz môžete komukoľvek poslať alebo rovno nahrávať na YouTube. Ideálne, keď chcete niekomu ukázať nejaký trik.

Copy paste character - Niekedy potrebujete napísať zvláštny znak a tu ho nájdete.

Down for every one or just me - Nedarí sa vám zobraziť nejaký web? Otestujte si, či sa to nedeje len vám.

Privnote - Ak potrebujete byť supertajný/á, tak napíšte a pošlite správu, ktorá sa sama zničí po tom, čo si ju adresát prečíta.

10 minut email - Potrebujete len na chvíľu novú e-mailovú adresu? Táto vám bude fungovať len 10 minút, ale ochráni vás od hromady spamu.

Mailvu - Prečo e-mail písať, keď ho môžete natočiť a poslať ako video.

TwoFoods - Porovnajte, či si máte dať k jedlu banán, alebo mango, rýchlo a jednoducho.

Pixlr - Skvelý online editor fotiek.

CamelCamelCamel - Sledujte, ako sa mení cena niečoho, po čom túžite.

Minutes.Io - ideálny nástroj na vytvorenie zápisu priamo na porade, vrátane rozdelenia úloh.

Seeklogo - Ak hľadáte akékoľvek logo na svete v krivkách a napríklad v podobe pred desiatimi rokmi, tu ho nájdete.

+

Tip Microsoftu: Microsoft Edge 

Je nový moderný prehliadač vo Windows 10, ktorý prináša celú radu nových možností a funkcií. Okrem režimu pre čítanie, ktorý umožňuje pohodlne zobraziť samotný text článku na celú obrazovku bez okolitých reklám a iných rušivých elementov, prináša ešte možnosť pridávať priamo do článku svoje rukou písané poznámky či klasické komentáre a jednoducho ich zdieľať s priateľmi cez sociálne siete, poznámkový blok OneNote alebo napríklad e-mailom.

A pokiaľ nemáte čas si prečítať zaujímavé články na webe, vráťte sa k nim pomocou aplikácie Na prečítanie – váš osobný zoznam všetkého, k čomu sa chcete niekedy vrátiť. Aplikácia Na prečítanie funguje na všetkom, čo má Windows 8.1 a vyššie verzie.